KULLANIM SÖZLEŞMESİ

1- Şartların Kabulü : Üyeler Alanadiniz.Com sitesine girmekle Alanadiniz.Com kullanım şartlarını ve E-pazaryeri kurallarını kabul etmiş sayılır. Üyeler hiçbir şekilde anılan şartları ve kuralları bilmediğini iddia edemez.

2- Ücret Politikası: Alanadiniz.Com te ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme,hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

3- Faturalama: internet hizmetleriyle ilgili muhtelif ticari faaliyetler( alanadı kaydı ile ilgili işlemler, web bulundurma, e-posta, server kiralama & server bulundurma, arama motorları kaydı, vb.), merkezi Amerika’nın Delaware Eyaletinde kurulu, ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)’ e akredite bir kaydedici (Registrar) olan Reg2C.com Inc. bünyesinde sunulmakta olup, bu hizmetlerin karşılığı ödemeler, adı geçen Şirket tarafından online olarak faturalandırılmaktadır. Elektronik pazaryeri işletmeciliği, yazılım, marka tescili, online eğitim, ve diğer hizmetleriyle ilgili ticari faaliyetlerini merkezi İstanbul’da bulunan Alanadiniz.Com A.Ş. bünyesinde sunulmakta olup, faturalama işlemleri de söz konusu şirket tarafından yapılmaktadır.

4- Kapsam: Alanadiniz.Com sadece bir buluşma noktasıdır ; Sitemiz, firmalar ve bireyler için bir ticaret platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede satıldığı duyurulan malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenilirliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirip getirmemesinden sorumlu değildir. Ayrıca sitemiz üzerinden yapılan web hosting ve alan adı tescil işlemlerinden doğabilcek tüm itilaflardan ve bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan bilgilerin doğruluğundan ilgili firmalar sorumludur. Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan Alanadiniz.Com sorumlu değildir.

5- Üye Bilgileri: Üye Bilgileri; kayıt sırasında Alanadiniz.Com’e girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, Alanadiniz.Com bilgilerin online dağıtımı sağlar. Alanadiniz.Com’e veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inanılan bilgiler Alanadiniz.Com tarafından tamamen veya kısmen yayından kaldırılır. Alanadiniz.Com’e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır.

5.1- Kayıt Şartları: Alanadiniz.Com’e kaydolmanız halinde a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi, b)üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. Alanadiniz.Com, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silme yetkisine sahiptir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

5.2- Kullanıcı Adı ve Şifre: Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca a)Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda Alanadiniz.Com’i uyarmak, b) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden Alanadiniz.Com sorumlu değildir.

5.3- Üye Bilgilerinin Nitelikleri: Alanadiniz.Com’teki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

a) Sahte, çalıntı olmaması,
b) Üçüncü şahsın hiçbir tescil hakkı, telif, marka, patent ve endüstriyel tasarım hakkı vb. haklarını ihlal etmemesi,
c) Yasalara aykırı olmaması (Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun, Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu vb.)
d) Pornografi veya çıplaklık içermemesi
e) Hakaret, iftira, küfür ve üçüncü şahısları küçük düşürücü ibarelerin olmaması,
f) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
g) Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.


6- Üyelerin Devrettiği Haklar: Bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, umuma iletim hakkını vermiş sayılırsınız.. Ayrıca ÜYELER, iş bu sitede yer alan tüm ürünlerinin, Alanadiniz.com tarafından, aynı amaçla, sınırlı sayıda olmaksızın aynı kapsamdaki başkaca e-ticaret sitelerinde de yayınlanmasını kabul eder.

7- Gizlilik : Alanadiniz.Com, 6. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

8- Üyelerin Yükümlülükleri: Alanadiniz.Com sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerin işleyişini herhangi bir yazılım, bilişim aracı vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.

9- İade: Üyeler web adresi ve domain name gibi kişiye has düzenlenen hizmetlerin iadesini Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Yönetmeliğ’in 8. maddesi uyarınca talep edemez.

10- Kuralların İhlali: Alanadiniz.Com, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, tüm yasal yollara başvurabilir.

11- Alanadiniz.Com sağladığı tüm ürün ve hizmetlerdeki değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

12- İş bu sözleşmeyi kabul etmek alanadiniz.com üzerinde bulunan İade Sözleşmesi,Geri İade Koşulları,Sunucu Sözleşmesi,Gizlilik Politikasını Kabul Etmiş Sayılır.